Chip tuning

Home | Chip tuning

Wielu właścicieli samochodów uważa, że wiedzą wszystko o swoim samochodzie. Ale czy wiesz, że twój samochód może mieć ukryte możliwości, które staną się dostępne, jeśli przeprowadzisz Tuning chipów dla silnika wysokoprężnego lub benzynowego? Wysokiej jakości Tuning chipowy zwiększy moc silnika, moment obrotowy, a także znacznie zmniejszy zużycie paliwa. Wszystko to można przeprowadzić bez szkody dla auta i z reguły bez interwencji mechanicznej.

Chip tuning to zmiana ustawień jednostki sterującej silnika, a w niektórych przypadkach jednostki sterującej skrzyni biegów. Poprzez rekonfigurację tabel zapłonu i zasilania paliwem (napełnianie cylindrów), a także ograniczników momentu obrotowego, otwarcia przepustnicy i ciśnienia doładowania, moc silnika i jego charakter można znacznie zmienić. Znalezienie optymalnych i bezpiecznych ustawień jest złożoną i kompleksową pracą dostępną tylko dla profesjonalistów.

konsultacja specjalistyczna

Profesjonalny chip tuning w przystępnej cenie

Moc silnika benzynowego jest ograniczona jego litrową pojemnością skokową i sprawnością objętościową – VE. Jeśli z reguły nie możemy wpłynąć na pierwsze dwa parametry, bez znaczącej ingerencji w sprzęt, to na wiele innych można wpłynąć, wprowadzając zmiany w programie sterującym silnikiem. Na moc i dynamikę duży wpływ ma skład mieszanki, określony przez stosunek powietrza do paliwa – AFR, kąt wyprzedzenia zapłonu – UOZ, a także doładowanie w obecności turbiny. W przypadku silników wyposażonych we wtrysk bezpośredni typu CGI, TSI, GDI i innych ilość suwów wtrysku oraz ich faza wpływają na moc i ekonomikę.

CHIP TUNING SILNIKÓW DIESLA

Chiptuning silników wysokoprężnych ma wyraźniejszy wpływ na oszczędność paliwa w porównaniu z tuningiem silników benzynowych. Wynika to z właściwości trakcyjnych silnika wysokoprężnego, którego moment obrotowy jest dostępny już od najniższych obrotów silnika. Chip tuning, znacznie zwiększający moment obrotowy silnika Diesla, pozwala na poruszanie się autem z taką samą lub nawet większą dynamiką, ale przy niższych obrotach i wyższych biegach. Tak więc dzięki tuningowi chipów, oprócz lepszej dynamiki, uzyskujesz również zauważalne zmniejszenie zużycia paliwa.

– Przy dużym natężeniu ruchu możliwe jest pewne przyspieszanie podczas wyprzedzania.

– Lepsza charakterystyka trakcji i prędkości, co ułatwia prowadzenie samochodu w warunkach miejskich.

– Łatwiejsze przemieszczanie w pełni załadowanej maszyny.

– Po dłuższym użytkowaniu samochodu moc silnika może już nie pasować. Chip tuning przywróci przyjemność z jazdy.

– Chip tuning jest znacznie tańszy niż kosztowna modyfikacja silnika czy zakup mocniejszego modelu auta.

Profesjonalny chip tuning w
przystępnej cenie to nasza główna zasada

Udzielamy gwarancji na wszystkie materiały, części i wykonane prace.

Standardowy chip tuning - cena zależy od modelu samochoduod 1000 zł ZŁ
Chip tuning pod kątem ekonomii paliwaod 1200 zł ZŁ
Chip tuning pod kątem maksymalnej mocyod 1500 zł ZŁ
Chip tuning dla samochodów z turbosprężarkąod 2000 zł ZŁ
Chip tuning dla samochodów z wtryskiem bezpośrednimod 2500 zł ZŁ
Chip tuning z wykorzystaniem programowania na żywo (live tuning)od 3000 zł ZŁ
Chip tuning dla samochodów ciężarowychod 3500 zł ZŁ
Chip tuning z wykorzystaniem oprogramowania na poziomie OEMod 4000 zł ZŁ
Chip tuning dla samochodów z automatyczną skrzynią biegówod 4500 zł ZŁ
Chip tuning dla samochodów z systemem Common Railod 5000 zł ZŁ

ZALETY ALMA AUTO CENTRUM

01
ZESPÓŁ SPECJALISTÓW

W oddziałach naszej sieci pracują pracownicy, którzy przeszli profesjonalne szkolenie. Szczególne podejście firmy do zatrudniania i szkolenia personelu zapewnia, że naprawy zostaną wykonane idealnie.

02
SPRZĘT SPECJALISTYCZNY

Nasze centra techniczne są wyposażone w profesjonalny sprzęt i niezbędne narzędzia. Nowoczesny sprzęt zapewnia jakość i szybkość pracy, pomaga rozwiązywać nietypowe problemy.

03
KOSZTY USŁUG

Automatyzacja procesów pozwala zaoszczędzić na rutynowych zadaniach i wyznaczyć minimalną cenę usług serwisowych.

04
STOSUNEK DO KLIENTÓW

Cenimy Twoje zaufanie, dlatego staramy się uwzględniać wszystkie wymagania i życzenia. Setki wdzięcznych opinii-potwierdzenie jakości i niezawodności wszystkich prac prowadzonych przez naszych specjalistów!

Inne usługi centrum technicznego

telegram